Zadzwoń do nas: +48 881 201 205

Budapeszt

PROGRAM WYCIECZKI :

 • 4:00 wyjazd z Zakopanego;
 • Dojazd do Budapesztu ok 10:00;
 • Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyad, przejazd Aleją Andrassyego, Wzgórze Gellerta, Wzgórze Zamkowe (Zamek Królewski, kościół Macieja), bazylika św. Stefana;
 • Rejs statkiem po Dunaju (ok. 60 min);
 • Planowany powrót do Zakopanego ok. północy.

OPIS ATRAKCJI :

Budapeszt to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miast w Europie. Urokliwe położenie nad Dunajem, wspaniałe wzgórza Budy pełne źródeł geotermalnych, ciekawa historia  i bogata architektura sprawia, że do stolicy naszych bratanków corocznie ściągają rzesze turystów z całego świata.

Plac Bohaterów
Położony na krańcu słynnej Alei Andrassyego plac od roku 1929 jest ozdobiony monumentalnym pomnikiem Millenium, symbolizującym ponad tysiącletnią historię państwa węgierskiego.

Zamek Vajdahunyad
Wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku Zamek Vajdahunyad podobnie jak pomnik milenijny był symbolem tysiąclecia Węgier. Budynek charakteryzuje ogromna różnorodność architektoniczna, gdyż zamierzeniem autora projektu było połączenie dwudziestu różnorodnych stylistycznie zamków, pałaców i kościołów w spójną całość. Zamiar udał się znakomicie i dziś zamek należy do żelaznych punktów każdej wycieczki zwiedzającej Budapeszt.

Wzgórze Gellerta
Najlepszy punkt widokowy w Budapeszcie zawdzięcza swoją nazwę św. Gellertowi (Gerardowi) który w połowie XI wieku miał tu zakończyć życie męczeńską śmiercią. Potężne wzgórze zabudowane jest pozostałościami austriackiej fortecy wzniesionej w 1850 roku, zaś całość zwieńczona jest 40 metrowym pomnikiem Wolności powstałym po II wojnie światowej. Całość wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wzgórze Zamkowe
Jest to najstarsza i najbardziej atrakcyjna część Budapesztu. To właśnie tu przez wieki znajdowała się siedziba władców węgierskich, którzy nie szczędzili grosza by pokazać swe bogactwo. Zabytkowy charakter miasta najbardziej podkreśla Zamek Królewski, którego początki sięgają XIII wieku i słynny kościół Macieja- jedna z najpiękniejszych świątyń na Węgrzech. Turystów zachwycają nie tylko monumentalne budowle, ale również uliczki budańskiej starówki, pełne uroku i tajemnic.

Katedra św. Stefana
Jedna z najważniejszych świątyń węgierskich zachwyca nie tylko swą potęgą, ale również kunsztem wykonania. Ciekawostką świątyni jest prawica świętego Stefana- patrona świątyni i pierwszego króla Węgier.

Parlament
Niekwestionowany symbol Budapesztu powstał na przełomie XIX i XX wieku. Neogotycka perełka jest po dziś dzień siedzibą rządu węgierskiego, przechowywane są tu również węgierskie klejnoty koronacyjne. Potężne wymiary budynku (268 m x 123 m) sprawiają, iż jest to nie tylko jeden z najpiękniejszych, ale również jeden z największych gmachów parlamentów narodowych na świecie.

Rejs po Dunaju
Pod koniec zwiedzania będą Państwo mieli okazję zobaczyć najatrakcyjniejsze miejsca Budapesztu z perspektywy pokładu statku. Rejs będzie idealnym zwieńczeniem tego atrakcyjnego dnia.

Cena: 280zł/255zł*/230zł**
*młodzież szkolna, studenci, emeryci za okazaniem legitymacji 
**dzieci do 14 r.ż.

Cena zawiera:
•    Opiekę wykwalifikowanego pilota oraz przewodnika,
•    Transport komfortowym autokarem,
•    Ubezpieczenie KL i NNW,
•    Zestaw audio guide,


Dodatkowo płatne:
•    Rejs po Dunaju 12€,
•    Kościół Macieja - dorośli 2500 HUF, studenci i emeryci pow. 60 lat - 1900 HUF, dzieci do 6 lat gratis,
•    Bazylika 2000 HUF,  studenci i emeryci pow. 60 lat - 1500 HUF
•    Obiad ok. 3000 HUF.

Wskazówki podróżnicze:
•    1 000 HUF = ok. 15 zł

Warunki:

  • Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 18.00.
  • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.

 

Organizator wyjazdu :

OFERTA

Nasze propozycje

 

KONTAKT

Dołącz do nas na Facebooku


Zapraszamy do kontaktu

Odwiedź nas

Biuro podróży Trio Travel
ul. Kościuszki 23A,
34-500 Zakopane

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - piątek +
9:00 - 17:00

Sobota - niedziela +
10:00 - 16:00

Zadzwoń do nas!

Telefon +
+48 881 201 205
Email +
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin wyjazdów Triotravel do pobrania